Ürünü nasıl iade ederim ?

Okulyapionline.com online alışveriş sitesinden aldığınız ürünleri, “kullanmama ve tekrar satışa uygunluğunu bozmama şartları” çerçevesinde, kargo gönderim şartlarına uyarak, teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde faturanız ile iade edebilirsiniz. Faturasız ürünlerde iade veya değişim yapılamamaktadır.

Ayıplı ürünlerde siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde +90 212 266 69 37 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak bize iade edilecek ürünü alacağımız adresi belirtebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürünü, müşteri hizmetlerimizi +90 212 266 69 37 numaralı telefondan arayıp durumu bildirdiğinizde sizden ürünü almak üzere anlaşmalı olduğumuz kargo firmasını yönlendireceğiz.

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına tüm fatura nüshaları ile paketi hasar görmemiş, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarlarıyla ve iade sebebinizi faturanın arkasındaki İade Formunu doldurarak karşı ödemeli olarak iletmeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetleri ile irtibata geçilmeden yapılacak hiçbir iade veya değişim talebi ücretsiz kargo ile gerçekleşmemektedir. İade ürün bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Para iadenizinkredi kartınıza yansıması bankanıza bağlı olarak iadeden sonra 3-10 iş günü sürebilir.

Ürün iadesinin ücretlerini kim ödüyor ?

okulyapionline.com´un ürünü gelip kapınızdan teslim almadığı yani;okulyapionline.com´a bildirilmeyen iade ve değişim durumunda,okulyapionline.comkargo ücretinden muaftır. Bu ve benzeri durumlarda iade alıcıya aittir.

İade yapılınca uygulamak gereken adımlar nelerdir ?

İade edilecek/değişimi yapılacak ürün, teslim alınan orijinal paketi / kutusu ile gönderilmelidir. (Örnek: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.) Ürün teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir. İade edilecek/değişimi yapılacak ürünün kullanılmamış veya kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi/değişimi kabul edilmemektedir.

Hasar görmüş ürünler için iade şartları nelerdir ?

Kusurlu, farklı veya eksik bir ürün teslim aldıysanız veya teslim edilen paket fazla hasarlıysa, kargo görevlisi ile birlikte durumu açıklayan bir tutanak tutmalısınız. Ürün teslim edilirken kutusunun açılmış olup olmadığı hususunu tutanakta belirtmeli, siz ve kargo görevlisi mutlaka tutanağı imzalamalısınız. Hasar görmüş, kusurlu, farklı veya eksik olan bir ürünü teslim aldığınızda, işlemlerin hatasız ve kısa sürede yapılabilmesi için otomatik gönderilen sipariş onay e-postasındaki sipariş numarasını müşteri hizmetlerimize bildirerek, durumu anlatmalısınız. Kusur ve hasarın doğruluğu haline iade gerçekleşecektir.

Ürün hasar görmemiş ama fikrimi değiştirdim, iade şartları nelerdir ?

Ürün kullanılmadığı ve deforme olmadığı sürece teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. Bu süreçte kargo bedeli alıcı tarafından ödenir. 0(212) 266 69 37 nolu numaradan bizimle iletişime geçip iade etmek istediğinizi belirtip ardından ürüne ait fatura , kutusu , aksesuarları ve iade nedenini belirten bir not ile birlikte Aras Kargo ile Tarafımıza gönderebilirsiniz.