Acil Durumlar

 1.713,50

Stokta yok

Stok kodu: BC11080 Kategoriler: , , , ,

Açıklama

Beleduc Tell Me Emergency – Acil Durumlar

Keşfetme, öğrenme ve anlatma… Çocukların hayatın her anlamında gelişimleri için hazırlanmış “Tell Me” serisi hem olası senaryolara çözümler getirmek hem de dil becerisini geliştirmek için harika setlerdir.
Bu setle çocuklar farklı acil durumları öğrenirken böyle durumlarda neler yapabileceklerini, rol yapma ve hikaye anlatma ile birlikte öğrenerek pekiştirecek.

Her çocuk kendini hiç beklemediği bir anda tehlikeli bir durum içerisinde bulabilir. Bisiklete binerken ya da yüzerken bir kaza ile karşılaşabilirler. Kalabalık bir alışveriş merkezinde kaybolabilirler. Çocuklar tehlikeli durumlar ile birçok neden dolayısıyla karşılabilirler. Bazen yapabileceklerinden fazlasını yapmaya çalışırken, dikkatsiz davranmalarından ya da çocuksu doğalarına özgü meraklarından dolayı bu tehlikelere kendileri sebep olurlar. Bunların dışında sıklıkla acil durumlar onların kontrolü dışında gelişir. Örneğin; asansörün bozulması, yabancı bir kişinin çocuğa yönelmesi ya da bir yangın durumunda. Peki bu durumlarda çocuklarınız ne yapmalı? Nasıl davranış göstermeliler? Kimler onlara yardımcı olabilir?

Çocuklar acil durumlar oluşmadan önce yaşanabilecek tehlikeli durumlar karşısında bilgilendirilmelidir. Ebeveynler ve çocukların yakınındaki sorumlu kişiler onların tehlikeli durumlara karşı tamamen hazır olduklarından emin olmalıdırlar. Güvenli bir ortamda yapılan canlandırmalar, çocukların gerçek bir tehlike anında olaylara karşı daha hazırlıklı olmasını sağlayacaktır.

TellMe – Emergency | Acil Durumlar Oyununun Amacı:

Çocuklar 6 farklı tehlikeli durum karşısında gösterilecek güvenli davranışları öğrenecekler. Her bir tehlikeli durum için 5 adet aynı renkte kart bulunmaktadır. Kartların ön yüzünde bu tehlikeli durum karşısında yapılabilecek eylemler gösterilmektedir. Çocukların görevi bu 5 farklı eylemi doğru sırayla dizebilmektir. Her konu için doğru olan tek bir sıralama vardır ve kolay kontrol mekanizmasıyla çocuklar kendi kendilerine oynayıp sıralamanın doğruluğunu kolayca kontrol edebilirler.

Kazanımlar : Sıralama becerileri, Konuşma gelişimi, serbest konuşma, hayal kurma (rol yapma, hikaye anlatma), birlikte oynama ve birlikte öğrenme, problem çözme, sosyal yeterlilik, sosyal sorumluluk ve empati, farklı durum ve davranışlar hakkında bilgi sahibi olma.

İçerik: 30 büyük kart (6 farklı konu için 5’er kart)
Kutu Boyutu: 280 x 200 x 50 mm
Yaş: 4 Yaş +

Ek bilgi

Marka

n11_kod

1002367

Yaş

4+

Barkod Numarası

4014888110801