Sorumluluklar

 1.713,50

Stokta yok

Stok kodu: BC11090 Kategoriler: , , , , ,

Açıklama

Keşfetme, öğrenme ve anlatma… Çocukların hayatın her anlamında gelişimleri için hazırlanmış “Tell Me” serisi hem olası senaryolara çözümler getirmek hem de dil becerisini geliştirmek için harika setlerdir.

Responsibility | Sorumluluk seti ile çocuklar farklı değerler eğitimi ile tanışırken; kendileri, aile, sosyal çevre, topluluk ve evcil hayvanları ile ilgili sorumluluk almayı da öğrenecek.

Çocukların her gün karşılaştığı konulardan biri de kendi ve başkalarının sorumluluklarını almaktır. Sabah temizlik rutininde yapılması gerekenler neler? Anne ve babanıza ev işlerinde nasıl yardım edebilirsiniz? Kimi zaman çocukların yabancılara yardım ettiği senaryolar da vardır. Ağır bir torba taşıyan yaşlı bir kadına nasıl yardım edebilirsiniz? Ya da otobüsteki hamile bir kadına? Başka bir çocukla dalga geçildiğinde ya da kırıldığında onun için bir şey yapmanız gerekir mi? Evcil hayvanınız için neler yapmalısınız?

Büyük hikaye kartları 6 farklı konuda 5’er kart içerir ve uygun sıraya sokulmalıdırlar. Her konu için doğru olan tek bir sıralama vardır ve kolay kontrol mekanizmasıyla çocuklar kendi kendilerine oynayıp sıralamanın doğruluğunu kolayca kontrol edebilirler.

Kazanımlar : Sıralama becerileri, Konuşma gelişimi, serbest konuşma, Hayal kurma (rol yapma, hikaye anlatma), birlikte oynama ve birlikte öğrenme, problem çözme, sosyal yeterlilik, sosyal sorumluluk ve empati, farklı durum ve davranışlar hakkında bilgi sahibi olma.

Yaş: 4 Yaş +
İçerik: 30 büyük kart (6 farklı konu için 5’er kart)
Kutu Boyutu: 280 x 200 x 50 mm

Ek bilgi

n11_kod

1002367

Marka

Barkod Numarası

4014888110900