Kinetik Kumun Çocukların Gelişimine Katkıları

Sıkıştırıldığında katı bir form alan, oynarken akışkan bir forma sahip olan, kolayca şekil verilip bozulabilen harika bir duyusal materyaldir Kinetik Kum! 

Kadifemsi dokusu ve hareketliliği ile bambaşka bir duyusal deneyim sağlar. Görsel ve dokunsal algı gelişimini üst düzeyde destekler.

Odaklanmaya, sakinleşmeye ve rahatlamaya yardımcı olur. Çocuğa stres ve yoğun duygularını dışa vurmak için güvenli bir alan sağlar. Psikolojinin iyileşmesine yardımcı olur.

Şekil alabilir; böylece çocuklar hayallerindeki şeyleri inşa edebilir, modelleyebilir, bambaşka şekillerde oynayabilirler. Farklı oyunlara entegre edilebilir, oyuncaklarla birlikte keyifli oyunlar kurgulamak için kullanılabilir.  Böylece çocukların hayal güçleri ve yaratıcı düşünme becerileri gelişir.

Çocuklar şekil verme ve yapıp bozma sürecinde kinetik kumu sıkıştırır, bastırır, bozar. Böylece parmak kasları güçlenir, ince motor becerileri ve el-göz koordinasyonları geliştirir.

İki elle oynama ve şekil verme sayesinde beynin 2 yarımküresini de çalıştırır ve iki yönlü senkronizasyon sağlar.

3 boyutlu şekillendirmeye uygunluğu kadar, yüzey alanında sayı ve rakam yazma, resim çizme gibi aktiviteler için de kullanılabilir.

Sonuç değil, süreç odaklı bir sanatsal materyaldir. Çocuğun yapma, bozma ve tekrar yapma sürecinden keyif almasını sağlar, yaratıcı süreçler için onu motive eder.

Creall Modelleme Kumu  kadifemsi yumuşaklığı, keyifle şekil alması ve bozulabilmesi ile stres ve olumsuz duyguları dışa vurarak arınmaya yardımcı olur. Asla kurumaz. Dağılmaz ve kolay temizlenir. Gluten, fitalat ve toksik madde içermez. 

GÜNCEL YAZILAR